Víkendovky

Když zjistíš, že jedeš na mrtvém koni, sesedni!

Sedící býk

Terrmíny – Víkendovek v roce 2017

Za léta společnho setkávání se nám podařilo vytvořit sérii pravidelně se opakujících víkendových akcí, které během roku nabízíme naším členům, ale i dětem, které mají chuť s námi jezdit a v brzké době se stát našimi členy.

Mimo následující výčet pořádáme také další víkendovky, které jsou zaměřeny na různé výroby – korálkování, výroba drátěných šperků, pečení štrůdlu, apod. Nebo víkendová putování s noclehem ve volné přírodě. Pojděme si jednotlivé pravidelně se opakující akce prosvištět tak, jak po sobě následují během školního roku:

Zářijový oheň – setkání první víkend v září na začátek školního roku.

Cesta na západ (přelom září a října)naše tábořiště a okolí se změní v nebezpečnou prérii plnou drsných desperádů, banditů a hledačů drahých kamenů. Jedná se o celovíkendouvou hru s tématikou divokého západu, v které jsou dány role a cílem hry je vydělat co nejvíce peněz.

Podzimní prázdniny (přelom října a listopadu) malý podzimní tábor na našem tábořišti

Mikuláš (prosinec)netradiční mikulášská nadílka u táborového ohně bývá tradičně nezvyklým zážitkem nejen pro Mikuláše, Anděla a Čerty, ale především pro malé indiány.

Vítání jara (závěr března)jedna z prvních víkendovek v novém roce. Většinou už spíme venku ve stanech. V sobotu pálíme slavnostní oheň k uvítání jara. 

Čarodějnice (přelom dubna a května) slet nejčarokrásnějších čarodějnic s každoroční volbou miss a večerní pálením čarodějnic.

Pohádkový les (začátek června)akce dětí dětem. Po lese v okolí tábora se jednou do roka objevují pohádkové bytosti. Kdo má chuť a odvahu, může vyrazit po značené cestě a některé z nich potkat. Po splnění různých úkolů jsou nejmladší navštěvníci odměňováni drobnou laskominou.

Tábor (druhých čtrnáct dní v červenci) – podrobnosti zde.